Výuka - různé

(aktualizováno 2. 2. 2015)

Dnes je možné se pomocí internetu naučit a dozvědět ledacos. Níže je taková malá ochutnávka pro inspiraci. Ale obecně platí, že stačí dnes do vyhledavače či na Youtube zadat "Jak se naučit...", "Jak se dělá...", "... škola" apod. a trocha trpělivosti při vybírání toho pravého zdroje informací. Pokud navíc alespoň trochu vládnete angličtinou či jiným jazykem, možnosti se rapidně zvětšují.

www.videacesky.cz

- v části "Naučná" najdete mnohá zajímavá zahraniční videa opatřená českými titulky - alespoň pár ukázek:
  • jak funguje imunita
  • proč je gepard tak rychlý
  • talent vers. tréning
  • proč pláčeme
  • vliv sociálních médií na mozek
  • planeta Země - vznik, složení
  • proč je obloha modrá
  • zabíjí proud nebo napětí

• Minute Physics

- pomocí nákresů odpovědi na různé otázky vysvětlené matematikou a fyzikálními zákonitostmi - stovky videí!

S českými titulky:
  • Co je gravitace
  • Proč je Sluneční soustava plochá?

• S anglickými titulky: (vhodné třeba i pro tréning angličtiny)
  • Desková tektonika (pohyb litosferických desek - zemětřesení, sopečná činnost, ...

• Počítače, internet

• Jak na počítač - seriál 62 videí
  • Jak na internet - seriál 90 videí

• pár dalších ukázek:
  • Jak postavit PC
  • jak vyčistit klávesnici
  • jak vyčistit notebook

• Khanova škola

Khanova škola je vzdělávací portál pro děti i dospělé. Jádro tvoří výuková videa, která jsou skládána do promyšlených návazností tak, abyste si mohli užít souvislou výuku od úplných základů až po komplexní oborové znalosti. Vše zdarma a z pohodlí vašich domovů.
    Alespoň dvě ukázky z matematiky
  • násobení pod sebou
  • sčítání zlomků

• Šachy

• Začátečníci - pravidla šachu
  • Hraní šachu on-line - není ani nutné se registrovat,je možno sledovat, jak ostatní hrajou, po registraci (zdarma) je možné vybírat si soupeře dle své výkonnosti apod.

• Tancování

• ukázky tanců