Technický jarmark 2017

Dne 20. října 2017 jela 8. třída v rámci technického jarmarku na exkurzi do firem BLOCK a Nástroje a.s.
Firma BLOCK je projekční, inženýrská a dodavatelská firma, která působí v oblast farmacie, zdravotnictví, vzduchotechniky, izolátorové technologie a dalších odvětví. Naše třída navštívila jejich pobočku ve Vsetíně, kde mají zakázkovou výrobu izolátorové technologie. Zástupkyně firmy nám prezentovala výrobu této technologie. Měli jsme možnost si vyzkoušet tyto stroje osobně tím, že nám do izolátoru dali bonbony a ty jsme následně balili do připravených obalů přes návlekové rukavice. I když to vypadalo jako lehká práce, bylo to pro některé spolužáky náročné.
V rámci této návštěvy ve firmě BLOCK přijeli i zástupci SPŠS z Valašského Meziříčí, kteří nám představili jednotlivé studijní obory. Žáci se tak mohli podívat, jak se dají ve 3D programu navrhnout různé stavby a zařídit kuchyně nebo koupelna a další místnosti.
Druhá firma, kterou jsme navštívili, byla firma Nástroje a.s. Firma vyrábí kvalitní řezné nástroje na obrábění otvorů jako vrtáky, výstružníky a podobné nástroje. Prošli jsme si výrobou těchto nástrojů a následně nám ukázali kontrolu vyrobených dílů. I v rámci této návštěvy se nám prezentovala ukázkou učebních oborů další škola SOŠ Josefa Sousedíka. Naše třída si následně prošla dílnami, kde mají studenti této školy praxi.
Myslím, že se exkurze vyvedla a že některé spolužáky inspirovala pro výběr budoucího zaměstnání. Já osobně bych příště uvítala návštěvu firem, které vyrábějí výrobky pro auta. Například firmu Continental, nebo přímo výrobu aut, například Hyundai v Nošovicích nebo Škoda. Děvčata naší třídy by zase uvítaly exkurzi do nějaké firmy, která je holkám svým zaměřením bližší…
Napsala Marie Žáčková, 8. ročník
technicky_jarmark_01
technicky_jarmark_02
technicky_jarmark_03
technicky_jarmark_04
technicky_jarmark_05
technicky_jarmark_06
technicky_jarmark_07