Návštěva Domu se zvláštním režimem v Pržně

Ve středu dne 4. 10. 2017 jsme se vydali do Domu se zvláštním režimem v Pržně. Když jsem vešla do budovy, tak jako první jsem cítila krásnou vůni. Po vstupu nás uvítaly moc milé paní, které nás odvedly nahoru do podkroví domu. Tam nám oznámily, ať si odložíme aktovky, bundy a také mikiny. Potom nás seznámily s programem na dnešní den. Na plánu bylo tvoření hrníčků, malování na obličej, dále přednáška a pak pro toho, kdo bude chtít hippoterapie.
Hned jsme zahájili první činnost. V podkroví jsme si mohli vybrat, jestli chceme malovat na hrnek, nebo na obličej. Naše tvoření trvalo kolem 10 minut a moc se mi líbilo. Po tvoření nás odvedli do jídelny, kde už na nás čekal pán, který nám přednášel o alkoholu. Ještě před přednáškou pro nás bylo připraveno občerstvení, a to vdolky s tvarohem a povidly.
Přednáška byla naučná, díky ní jsme zjistili rizika alkoholu, jak se ho vyvarovat a proč alkohol nepít. Tímto návštěva skončila a kdo chtěl, mohl se zúčastnit nepovinné hippoterapie. Hippoterapie je speciální léčba pomocí jízdy na koních. A právě na těch koních jsme se mohli svést.
Tato akce se mi moc líbila, protože byla velmi naučná. Dostali jsme informace, jak se můžeme vyvarovat závislosti na alkoholu a drogách. Největší radost mám z hrníčků, které jsme malovali.
Lenka Uhříková, 6. ročník
dzr_przno_01
dzr_przno_02
dzr_przno_03
dzr_przno_04
dzr_przno_05